Vánoční jídelní servis

Možná si říkáte, že na vánoční přípravy je dost času, ale pokud nechcete na něco podstatného zapomenout, musíte s přípravami začít včas. Jestliže si potrpíte na stylové vánoční dekorace nebo alespoň jednou za rok chcete v rodinném kruhu usednout k nádherné vánoční tabuli, přinášíme vám zajímavý tip na vánoční jídelní servis.

vanocni-servis-2

Vánoční porcelán z porcelánky Royal Copenhagen

Star Fluted Christmas, tak se jmenuje nejnovější řada jemného kostního porcelánu. Kde byla čerpána inspirace při jeho vzniku? V bohatém archivu této světoznámé Královské dánské porcelánky, později známé pod jménem „Royal Copenhagen“. Současní designéři porcelánky se opět přesvědčili, že 230 let starý archiv ukrývá skutečné poklady. Díky němu znovuobjevili nádherné tvary vánočního porcelánu Star Fluted, který byl poprvé vyroben už v roce 1895!

vanocni-servis-6

Tento vánoční jídelní servis vyniká celkově elegantním a nadčasový provedením. Ve spojení s červeným a zeleným dekorováním působí stylově až nostalgicky.

vanocni-servis-5

Okraje vánočního porcelánu zdobí symboly Vánoc – jedlová girlanda s navěšenými andělíčky, srdíčky a bubínky,  svázaná červenou stuhou.

Pro koho je luxusní vánoční servis určen?

  • pro všechny, kteří chtějí usednout k nádherné vánoční tabuli
  • pro stylové štědrovečerní večeře, kde neznačkový porcelán znamená „faux paux“
  • pro sběratele a milovníky jemného kostního porcelánu

Royal Copenhagen

Tato dánská porcelánka má bohatou historii, byla založena v roce 1775 lékárníkem Frantzem Heinrichem Müllerem, na založení se podílela také královna matka „Juliane Marie“ a její syn. Královská rodina poté porcelánku provozovala téměř 100 let, než byla prodána do soukromých rukou. Jídelní soupravy Royal Copenhagen jsou i dnes odrazem mistrovské zručnosti. Design porcelánových jídelních souprav s moderními prvky se úspěšně prodává a působí radost jak sběratelům, tak i novým generacím zákazníků.

vanocni-servis-3

Autor: Michal Vaníček

Foto: Thomasspoon.cz

2 Komentáře

  1. Eliška Jiráková 17.11.2017 v 20:58

    Hezký večer

    Nemůžu se dočíst cenu, za vánoční servis,kolik ks.obsahuje sada

    Děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*