Tipy na vánoční výzdobu aneb jak zpříjemnit náš domov

Pro každého je důležité mít domov, kde se cítíme dobře. Domov, který je funkčně zařízený, prakticky uspořádaný, ale hlavně útulný, co se dekorace a výzdoby týče. Není nad to, cítit se v bytě či domě, kde žijeme, spokojeně a žít v prostředí, které je podle našich přestav. V každém z nás se může probudit kus designéra, originalitě se meze nekladou. Trendy jsou pro ty, kteří nemají dostatek fantazie k tomu, aby uskutečnili své sny nebo pro ty, kteří hledají pouze inspiraci, jak stylově zařídit bydlení.

Vánoční atmosféra

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a tomu je přizpůsobené prostředí kolem nás. Nejen z obchodních center na nás musí dýchat vánoční atmosféra. I doma můžeme pomocí vhodné dekorace, která náš domov promění v kouzlo Vánoc, pocítit čas vánoční. Ne vždy musí být výzdoba kýčovitá a připomínat spíše shon a stres, spojený s obstaráváním vánočních dárků, pečením a velkých úklidů.

Vánoční dekorace

I když nám počasí moc nepřeje zažít pohádkově bílé vánoce na sněhu, poradíme vám, jak navodit vánoční pohodu přímo u vás doma, ať je venku sníh či bahno. Kde tedy začít? Zamyslete se nad tím, co se vám doopravdy líbí. Poté se snažte vytvořit celkovou výzdobu ve stejném duchu. Nechcete přeci, aby se snaha o vánoční výzdobu proměnila spíše v souboj tvarů, barev a materiálů, které se bijí navzájem a působí spíše přeplácaně, než aby byly v harmonii s celkovým interiérem.

To, že k Vánocům patří vánoční stromeček či adventní věnec je klasika, pojďte ale s výzdobou mnohem dál. Inspirativní nápady pro perfektní dekoraci můžete najít například v Ikea, která prostě nikdy nezklame a je i cenově dostupná. Zaměřte se na výzdobu kuchyně, slaďte si štědrovečerní prostírání, nazdobte okno. Textil v podobě polštářků, přehozů, ubrusů či závěsů mohou o Vánocích také probudit všední vzhled. Nezapomínejte na detaily, jakékoliv vánoční motivy a předměty, které si vkusně sladíte.

Vánoční dekorace

Světla a osvětlení

Základem vánoční výzdoby je osvětlení a je jedno, jaký zvolíte typ. Vybírat můžete z nepřeberného množství, od voňavých barevných svíček, různých tvarů a velikostí, přes svítící řetězy, dekorační svícny, lampy i lucerničky. Pro ty z vás, kteří lampy vánočních motivů považují za vrchol nevkusu tu je skvělá alternativa. A dalším plusem je to, že z vánočního se bezpochyby může stát osvětlení trvalé.

Osvětlení nejen zdrojem světla, ale také zábavou a skvělým nápadem. To sebou přináší skládací designová osvětlení Moon Light. Jedná se o světlo, které si sami můžete postavit z různě barevných dílů. Lze měnit tvar stínidla i velikost finálního světa. Z důvodu maximální variability, aby si každý mohl sestavit světlo na míru, se neprodávají spolu s kabelem a žárovkou. Pro tato osvětlení se používají výhradně LED zářivky.  Navštivte labeloo.cz, kde si lze světlo pro celoroční použití koupit.

Vánoční výzdoba

Zaměřeno na dekoraci

Dalším krokem je rozhodnutí, v jakých barvách chcete oslavit Vánoce. A také, zda preferujete spíše přírodní materiály, motivy a ozdoby či zda se vám zkrátka více líbí třpytivé barevné skleněné či porcelánové ozdoby. Chcete-li, aby výzdoba vypadala vkusně, je dobré sladit maximálně 3 – 4 hlavní barvy a těch se držet při celkové výzdobě.

Už víte, jaký vánoční kabát vašemu domovu obléknete? Nabídka v obchodech je obrovská, stačí si jen vybrat. Nadšení kreativci si mohou vánoční dekoraci zcela sami vyrobit. Náměty na nápady naleznete na fotografiích v tomto článku. Vybíráte-li si správné obchody, zjistíte, že výběr je opravdu ohromný a s výzdobou vašeho domova si můžete skvěle pohrát. Udělejte si tedy bydlení hezčí, zvláště o vánocích. Inspirujte se vánoční výzdobou a nebraňte se celoroční dekoraci vašeho bytu či domu.

Foto: shutterstock.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*