Skoncujte s nudným a nepraktickým panelovým bytem – rekonstrukci vezměte hezky od podlahy

Myslíte si, že váš starší nepraktický byt se nemůže podobat bytům z novostaveb? To se mýlíte. Inspirujte se kompletní rekonstrukcí panelového bytu od společnosti KOUBA INTERIER.

Stejná podlaha po celém bytě

Bytoví designéři radí jasně – začněte od podlahy. Je to jedno z prvních zásadních rozhodnutí. Ale musíte mít jasno, v jakém stylu chcete ladit. Správná podlaha dokáže celý byt sjednotit a prosvětlit. Při výběru se zamyslete nejenom nad barvou, ale i nad výběrem materiálu – třeba čtyřnohý miláček v bytě dokáže udělat řádnou paseku. Takže podlaha by měla něco vydržet a být jednoduchá na údržbu.

Propojení kuchyně s obývacím pokojem

Propojit kuchyň s obývacím pokojem je velmi praktické, ať už kvůli dětem, tak celkovému dění. Již delší čas patří mezi žádané trendy moderního interiéru. Správná otázka zní –  jak kuchyň elegantně zařídit, aby příjemně doplnila společenskou část interiéru?

V první řadě je důležité zachovat stejný styl. Kuchyň je již dlouho neodmyslitelnou částí celkového interiéru díky jejímu otevřenému prostoru. Barvy se nemusí vyloženě sjednocovat, ale spíše doplňovat, tím bude společenská část bytu vypadat větší.

V tomto případě zvolilo pražské studio KOUBA INTERIER kombinaci dubového dřeva a bílé barvy. Již dlouhodobě se designéři snaží o návrat k přírodě, kombinace přírodních barev a materiálů působí velice útulně a zároveň elegantně. Samozřejmě ale záleží na osobních preferencích každého z nás.

Nezapomínejte na dostatečný úložný prostor

Občas se nám zdá, že věcí, které potřebujeme uložit, přibývá, ale prostor se nějak zmenšuje. S tím bojujeme snad každý. Úložné prostory jsou tedy další zásadní faktor, který se při rekonstrukci nesmí opomenout. V menším bytě, jako tento, můžete využít chodby. Zde je v zádveří perfektně umístěný úložný prostor ladící k přírodnímu duchu bytu.

Další volba pro tento byt byly vestavěné skříně se zrcadly, které prostor opticky zvětšují.

Sladění koupelny s toaletou

V obou místnostech je vhodné použít stejné vzory kachliček, osvětlení a barvy sanitárního vybavení. V menších bytech se většinou umisťuje sprchový kout. Ovšem všude nejde technicky provést, co je v našich představách díky dispozicím bytu.  V tomto případě byla zvolena vana. Zase bylo myšleno na celkový prostor a vzdušnost bytu, třeba pračka je proto vestavěná.

Ložnice – místo klidu

Na toto heslo vždy myslete při zařizování ložnice. Nikdy by neměly být použity agresivní barvy, narušilo by to harmonii vaší relaxační zóny. Celá ložnice by se měla nést v duchu celého bytu, v tomto případě s jednoduchými barvami, vzory a doplňky.

 

Zdroj fotek: Kouba Interiér

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*