Relaxujte s vůní svíček

Relaxujte při vůni luxusních svíček.

Přicházíte domů unaveni ať již po náročné práci, vysilujícím tréninku nebo zdlouhavé cestě domů a potřebujete si trochu odpočinout? Je mnoho způsobů, jak se uvolnit a zrelaxovat, můžete si napustit horkou vanu a jen tak ležet, uvelebit se v křesle a pustit si hudbu či si přečíst dobrou knížku. A každá taková relaxace je ještě příjemnější, když si k ní zapálíte vonnou svíčku a navodíte si opravdu pohodovou atmosféru.

ogivi-archipelago

Jaké svíčky vybrat?

Výběr svíček je u nás rok od roku větší a větší, pryč jsou doby, kdy byly k zakoupení pouze obyčejné parafínové svíčky a o nějaké vůni nemohla být ani řeč. Dnes již není problém koupit svíčky ze sójového vosku či kokosového a palmového oleje. Krásné srovnání všech typů běžných vosků naleznete v tomto článku.

Sójový vosk

Z výše zmíněných dostupných vosků se jeví právě sójový vosk jako „vosk budoucnosti“. Dostává se mu v poslední době stále větší obliby díky dobrým hořlavým vlastnostem. Oproti parafínovým svíčkám čoudí až o 90 % méně a také hoří až o 50 % déle. Svíčky hoří běžně až 60 hodin, ale je možné zakoupit i větší s dobou hoření až 160 hodin. Díky nízkému „čouzení“ jsou tak vhodnější pro alergiky.  Zajímavostí určitě je, že roztavený sójový vosk můžete využít i jako krém na ruce.

Nemůžeme se nezastavit také u ekologického významu a porovnání všech svíček. Sójové svíčky při spalování nevytvářejí CO2 a další škodlivé látky, je tedy zřejmé, že parafínové svíčky jsou v tomto ohledu již překonány.

Ačkoliv je sójový vosk, stejně jako palmový, mnohem přívětivější životnímu prostředí, je nutné zmínit, že ačkoliv jsou oba tyto vosky rostlinného původu, musí se dovážet, což životnímu prostředí naopak moc neprospívá.

Včelí vosk se naopak vyrábí z české suroviny, je ovšem trochu dražší a to především kvůli nedostatku včelího vosku a to je ještě potřeba zmínit, že včelstev a včelařů každoročně ubývá. Má však pozitivní účinky na zdraví a proto ho můžeme také jedině doporučit.

ogivi-archipelago1

zdroj: www.ogivi.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*