Pusťte si domů jaro!

Na zahrádce už vidíte rašit petrklíče a sněženky, ale doma máte ještě prosinec?  Přineste si domu barvy a svěžest prvních jarních dnů. Stačí pár drobností a vás interiér rázem rozkvete.

Jak chutná jaro

Jaro můžete vnímat všemi smysly i chutí. Zasaďte si doma do truhlíku na okno pažitku. Nic nechutná líp než míchaná vajíčka s voňavou pažitkou. Semínky pažitky stojí pár korun, do 14 dnů až měsíce máte doma vzrostlé bylinky. Krom vajíček se hodí k dochucení brambor, salátů a polévek.

Pažitku vysaďte (jak jinak) do jarního květináče, třeba velkého hrníčku s květy. Spojíte tak praktické a moc dobré s estetickým.

Když už jsme u hrnků…. Jaro je ještě pořád dost zimomřivé. A nic nezahřeje tak jako voňavý čaj. Zkuste ochutnat čaj s květy ibišku s jemnou natrpklou chutí nebo naopak slaďoučký heřmánek – ten je ostatně skvělý i jako prevence jarních chřipek.

I květinový čaj můžete podávat, jak se patří zvesela.

Nelepte si domů jaro

Nenudnější částí domu jsou bez debaty zdi. Většina z nás má pořád zdi bílé, skoro jako zasněžené. Není nutné hned vymalovat, inspirujte se samolepkami na zeď.

Samolepky výborně dokreslí zátiší

Samolepky snadno přilepí i děti. Nechte je, aby se vyřádily.

Jarní samolepka na zeď s dětskými motivy

Jarní samolepka na zeď s dětskými motivy

Často může jednotlivé květy a motivu libovolně poskládat. Kreativitě se meze nekladou.

Vylepit si můžete i okno do imaginární zahrady

Vylepit si můžete i okno do imaginární zahrady

Nemusíte ale nutně troškařit. Poslední dobou letí nalepovací fototapety. Můžete tak snadno vyzdobit celou jednu stěnu nebo třeba dveře. Tapety nelepí bez problémů i laik, chcete jen trochu trpělivosti, abyste tapetu měli rovně. Výhodou je, že se snadno tapeta vymění a neničí omítku.

Fototapety se vyrábějí v různých velikostech – třeba přes celou zeď nad gaučem.

Existují i decentní varianty, pokud nejste milovníci bláznivých barev.

Zasaďte si kus přírody

Říká se, že květiny působí na lidskou psychiku. Myslíme, že je to trochu hloupost, podle nás naši psychiku mnohem víc ovlivní klidné a pěkné prostředí, které doma máme. Ať je to jak chce, vysaďte si doma pro radost narcisy nebo petrklíč.

Všechny krásně voní a jsou poměrně nenáročné. Jarní květiny snesou větší chlad, mají rády teplotu okolo 10°C. Bude jim dobře na okenním parapetu, kde není moc horku a kde budou mít dostatek světla.

Vypěstovat si narcisy si modřence zvládne každý

Narcisy a tulipány se nesmí přelévat, bohatě jim postačí zálivka 1-2x týdně. Jinak vám rychle vykvetou (a odkvetou). Cibulky se nesmějí přelévat také proto, aby nezačaly hnít. Zde najdete detailní návod, jak připravit hlínu, aby se cibulovým květinám dařilo celé jaro.

Pokud máte stejně jako já obavy, že by vám květina zvadly. Vyzkoušejte ty umělé, už dávno neplatí, že umělé květiny jsou nevzhledné. No řekněte sami?

Umělé květy máku, udělají parádu ve stinné ložnici, kde by živé květy strádaly

Umělé narcisy od pravých nepoznáte

Usínejte jako v mechu

Převlékněte postel z nutných pruhů do veselých květinových motivů. Dobře volte i vůni pracího prostředku.

Je známo, že vůně mají vliv na naši náladu. Zvolte si nějakou svěží vůni, ideální jsou krom květů také citrusy.

Pro děti můžete vybrat abstraktní květinové motivy

Uvidíte, že se vám bude spát jako na mechovém polštářku.

Spát můžete jako víly – obklopené sněženkami

 

Zdroj fotografií: Biano.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*