Novinka, jak efektivně topit: akumulační topné panely

Otázku, jak co nejefektivněji a zároveň nejlevněji vytopit svůj byt, dům či kancelář řeší asi většina z nás.  Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu o úsporné bydlení existují dnes nepřeberné možnosti, jak si zajistit domácí tepelný komfort a zároveň příliš nenamáhat peněženku.

Skutečně zajímavou novinkou na českém trhu jsou akumulační topné panely, které vyrábí firma Thermotec  AG v německém Saxony. Výrobce nabízí kromě prvotřídní kvality podložené 20 lety zkušeností a z ní plynoucí životnosti topných těles také 30 let záruku, odborný servis a konzultace.

Akumulace a efektivní proudění vzduchu

thermotec

Stabilní teplotu v místnosti je dosaženo díky technologii Aeroflow. Akumulační vlastnosti panelů zajišťují zabudované šamotové desky.

Základním tahákem akumulačních panelů je využití technologie Aeroflow, která zajišťuje efektivnější zahřátí vzduchu a to poměrným prouděním a sáláním tepla. To má kromě finanční úspory a rychlého rovnoměrného prohřátí místnosti (teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem je pouhých 1stC) i další pozitivní aspekty na kvalitu vašeho bydlení. Na své si přijdou třeba alergici, díky regulovanému proudění vzduchu odpadá starost s vířením prachu.

Na rozdíl od běžných přímotopů pracují panely Thermotec s tepelnou akumulací. Ta je možná, díky šamotovým deskám zabudovaným v topných tělesech, průměrná doba dobíjení jedné desky je 20 minut za hodinu. V kombinaci s výše uvedenou technologií Aeroflow se tedy jedná o topná tělesa, která dokáží místnost vyhřát nejen rychle a rovnoměrně, ale umí v ní teplo také nějakou dobu udržet bez nutnosti spotřeby další energie.

Jednoduchý elegantní vzhled umožňuje topné panely zakomponovat do jakéhokoli interiéru

Jednoduchý elegantní vzhled umožňuje topné panely zakomponovat do jakéhokoli interiéru  

Snadná montáž, bezúdržbovost  a ovládání přes telefon

Na stránkách zatoptesi.cz, které se prozatím jako jediné zabývají prodejem topných těles  Thermotec v České republice, se dočtete, že montáž je velmi jednoduchá a můžete ji provést sami na základě instruktážních videí. Je třeba dát si při manipulaci s panely pozor, šamotové desky uvnitř jsou křehké a snadno může dojít k poškození.

Panely jsou vyráběny v různých velikostech, je tedy možné je instalovat prakticky v jakékoli místnosti

Panely jsou vyráběny v různých velikostech, je tedy možné je instalovat prakticky v jakékoli místnosti

Výrobce dodává panely v různých rozměrech a proporcích. Na pořízení jsou sice o něco dražší, než klasické přímotopy, vaše investice se vám však velmi brzy vrátí v podobě úspory za náklady na energii. Použít se dají jak k vytápění celého domu či bytu, tak k vytápění méně užívaných místností, například pokojů pro hosty. Samozřejmě i v kancelářských či rekreačních objektech najdou panely Thermotec své místo. Díky schopnosti prohřát místnost rychle a rovnoměrně odpadá nutnost topit s předstihem, což jistě ocení nejeden chalupář.

Ať už se rozhodnete panelem vytápět jen jednu místnost nebo celý objekt, můžete si vybrat, zda budete teplotu regulovat termostatem zabudovaným přímo v tělese nebo samostatným, který navíc ve wireless provedení nabízí možnost regulace přes telefon nebo počítač.

2 Komentáře

  1. Dobrý den,kde se dají tyto panely zakoupit a kolik stoji a jaké musí mít připojení do sítě.Může se to dát jen do zásuvky nebo to musí mít speciální zapojení.a kolik to má spotřebu.DĚKUJI

1 Trackback / Pingback

  1. Víte, že mobil umí snížit náklady na vytápění? | Bydleni-hrou.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*