Nové trendy prostoru open space: více soukromí

Kde trávíme nejvíce času? Doma a v práci. Proto si dneska představíme pár tipů na to, jak si nehostinně vyhlížející pracovní stůl zútulnit a především vám prozradíme, jaké jsou trendy v oblasti budování příjemného pracovního prostoru a co čeká open space, jak ho známe dnes.

Když pracujeme v open space

Pro chování a udržování přátelského prostředí v otevřeném pracovním prostoru tzv. open space, existuje mnoho pravidel. Například není vhodné: hlasitě telefonovat a rozebírat záležitosti z našeho soukromého života, chodit do práce nemocní a šířit tak dál nemoci, hlasitě debatovat s kolegy nebo obědvat nezvykle aromatická jídla přímo u pracovního stolu a intenzivní vůní obtěžovat ostatní spolupracovníky.

shutterstock_126066830

Ale co když se naši spolupracovníci chovají vzorně, ale přitom chceme v práci větší pocit soukromí?

Pokud není vedení ochotné pracovní prostor vhodně rozdělit např. příčkami, paravany, moderními či účelnými knihovnami, musíme si nějak šikovně poradit sami.  Dobrým tipem je zútulnění prostoru květinami.

Ty vám zpříjemní den a větší rostliny dokáži vytvořit mezi spolupracovníky jakousi přirozenou clonu, která vám dodá alespoň malý pocit soukromí.

u_mg_5107

Budoucnost open space, vše s ohledem na soukromí

Trendy ze světa projektantů utvrzují v tom, že klasické pojetí kanceláří open space, jak je známe dnes, se postupně mění. I české firmy se začínají pomalu přizpůsobovat. Projektantské firmy vymýšlejí, jak pracovní prostor uspořádat příjemněji. Budoucnost open space stojí na vytvoření speciálních místností, tichých hnízd, vymezených prostor pro soukromí jako telefonních budek, místnosti pro odpočinek s pohodlnými vaky na sezení, křesílky a květinami.

Revoluční pojetí pracovního prostoru i v Česku

Revoluční je myšlenka open space, kde neexistují pevná pracovní místa. Pracovníci mohou využívat celý prostor firmy, podle toho jak potřebují. Mohou jít pracovat do zasedacích místností, do odhlučněných prosklených kójí, využít sedací vaky či pohovky v relaxační zóně.

obrazek (1)

obrazek (2)

Příkladem moderně smýšlejícího zaměstnavatele je společnost Phillips, která v Česku tento komfort již svým zaměstnancům dopřává. Těšíte se na budoucnost nového pojetí open space? My rozhodně ano!

zdroj fotografii:

http://www.zenklovka.cz/

http://www.parkone.cz/

http://www.buildingnews.cz/

http://www.shutterstock.com/

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*