Nové bydlení? 7 tipů pro příjemnější stěhování

Připravili jsme pro vás pár kroků, které vás jistě neminou, když jste se rozhodli „jít na lepší“ a změnit svou adresu. Je opravdu lepší vyhořet než se stěhovat? Pokud si vše naplánujete, určitě ne. Můžeme začít!

  1. Plánujte, harmonogram je váš kamarád

Bez termínu, do kdy chceme dílčí částí celého procesu stěhování uskutečnit, se neobejdete. Je třeba hlídat data, kdy se musíte vystěhovat z původního bydlení, objednat stěhováky, případně přepsat elektřinu a mít čas se zabydlet v novém.

  1. Jedinečná šance zatočit s provozní slepotou

Měli jste ve svém minulém domově spousty nedodělků, které vám po čase vlastně přestaly vadit? Tak to s největší pravděpodobností trpíte provozní slepotou! Věřte, že návštěva touto disfunkcí netrpí. Stěhování je jedinečnou šancí jak provozní slepotě opět nepropadnout a vše dotáhnout do zdárného konce.

  1. Vyhoďte, co už nikdy nepoužijete

To nevyhodím, někdy se to bude hodit. Ale kdy? Věcí, které si necháváme a přitom je nikdy nevyužijeme, máme každý hromady. Stěhování je skvělou příležitostí jak se nastřádaných věcí zbavit a mít nový domov bez zbytečností.

shutterstock_128196476

  1. Kolik známých máte? Stěhování začíná

Skvělá sonda do nitra našich vztahů. Velké kusy nábytku zajistí stěhováci, ale aby vaše peněženka neutrpěla tak velkou újmu, zkuste oslovit své kamarády a nejbližší. Kdo mi pomůže a kdo se vymluví? Nejlepší prověrka našich kamarádů.

  1. Oslov svého úředníka

Pokud se stěhujete a nové místo bydliště chcete označit za místo trvalého pobytu, počítejte s jistou byrokratickou rozcvičkou. První zajděte na obecní/městský úřad nahlásit změnu trvalého pobytu. K návštěvě si připravte výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu. Změna bydliště se dotkne také vaší občanky. Instituce jako ČSSZ a zdravotní pojišťovna jsou napojeny na registr, tudíž nic hlásit nemusíte. Pokud jste se přestěhovali do jiného města, změna se dotkne například také vašeho řidičského průkazu.

  1. Do čista a odpočinek

Pomyslnou tečkou celého stěhování je závěrečný úklid. Jste na konci svých sil nebo si je chcete ušetřit na pořádání kolaudační párty? Variantou je najmout si úklidovou službu. I když si můžete říct, že uklízet umíte také, tak většinou nemáte možnost vzít si na pomoc profesionální čisticí prostředky a speciální strojové mytí. Navíc vám čisto v novém bydlení vydrží podstatně déle!

  1. Kolaudace, start do nového bydlení

Vše hotovo! Kolaudace, oslava nového bydlení se všemi, které máte rádi, může začít!

 

Lucie Hudcovičová

Foto: shutterstock.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*