Bydlení řešící problém, kam s dítětem do školky

Klidné bydlení v blízkosti přírody, dál od provozu a hluku, ale přesto s přijatelnou dostupností všeho, co město nabízí. Takové bydlení dnes hledá stále více lidí. Masová výstavba satelitních městeček, jak jí známe, je už delší dobu na ústupu. Mladé rodiny přesto bydlení v menších obcích v blízkosti měst s pracovními příležitostmi stále vyhledávají. Známé nedostatky bydlení v tzv. satelitech, jakými jsou chybějící obchody, školy, školky či sportoviště, se snaží developeři novým konceptem výstavby vymýtit. Požadavky na kvalitní bydlení se zvyšují a developeři se jim šikovně přizpůsobují.

Výstřižek

Skvělým příkladem je projekt novostavby rodinných domů v obci Zlonín v blízkosti Prahy. Ten je specifický tím, že projekt výstavby počítá také s vybudováním mateřské školky, která bude umístěna přímo v areálu s rodinnými domky. Prvních sedm dětí má ve školce garantovaná místa.

Jen si to představte, dítě pouze ráno doprovodíte do školky, která je hned u vašeho domu. Odpadá nutnost odvádět dítě přes celé město do školky, kdy až poté můžete v poklidu vyrazit po vlastní ose do práce.

Novým trendem je v současné době drobnější výstavba rodinných domků se zahrádkou s ohledem na okolní zástavbu a urbanistický celek obce. Možnost umístit dítě do školky sousedící s vašim bydlením je dalším ulehčením pro mladé rodiny s dětmi, které touží po bydlení na okraji větších měst.

A co vy? Jak se vám líbí nová myšlenka bydlení pro mladé rodiny?

Foto: Bydleni-libeznice.cz

Lucie Hudcovičová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*