Nedejte zlodějům příležitost!

Přestěhovali jste se do bytu či domu podle svých představ, zabydlujete se, pravidelně čtete všechny rubriky o bydlení, aby vám nic neuteklo. Ladíte poslední drobnosti, abyste se ve svém domově cítili jako v bavlnce, v bezpečí, v klidu daleko od všeho co vás trápí. Téma bezpečí našich domovů je s přicházejícím létem a obdobím dovolených více než aktuální. Jak zabezpečit svůj domov, aby vás po návratu z dovolené nečekalo doma nepříjemné překvapení?

První 3 kroky pro bezpečný domov:

Krok č. 1: Vyberte si bezpečnostní dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou základní prevencí proti vloupání a mají také funkci zloděje odradit. Bezpečnostní dveře se dělí na třídy, dle míry zabezpečení, nejodolnější jsou domoví dveře 4- té třídy. Koupit bezpečnostní dveře znamená pořídit také klíče a zámky s bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání.

Při rozhodování, které bezpečnostní dveře zvolit je dobré mít na paměti i jejich tepelnou, zvukovou a izolační schopnost a v neposlední řadě také požární odolnost. Vchodové dveře se dělí na 6 bezpečnostních tříd a samotné uzamykání probíhá v několika bodech.

shutterstock_131357471

 

Krok č. 2: Vsaďte na elektronický zabezpečovací systém

Zkuste to s elektronikou! Zabezpečovací systém zaregistruje každý pokus o neoprávněné vniknutí do vašeho domova, informaci předá na místo, jakým je buď služebna policie, nebo strážní služby, odkud je organizován výjezd zásahové jednotky.

Informaci, že se ve vašem domě něco děje obdržíte také na váš mobilní telefon. Navíc elektronický systém má často i další funkce, které vám zpříjemní bydlení, jakými je hlídání vzniku požáru, úniku plynu nebo zaplavení. V kombinaci s kamerovým systémem jste v naprostém bezpečí

shutterstock_180735233

 

Krok č. 3: Nelákejte pozornost a nechlubte se na sociálních sítích

Ačkoliv odborníci radí, kde mohou, abyste si informace, že odjíždíte na dovolenou, nechali pro sebe, příspěvky toho typu se vesele šíří na sociálních sítích dál.

Uživatelé na tom nevidí nic špatného, chtějí se přece jen pochlubit a riziko, že je díky jejich sdílnosti může někdo lehce vykrást, si nepřipouštějí. Kapitolou samou o sobě je také focení drahé elektroniky a zařízení bytu a umísťování takovýchto fotek na internet, zloděj má práci ulehčenou a má možnost jít najisto.

Foto: shutterstock.com

Lucie Hudcovičová

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*