Luxusní kuchyňské potřeby, nádobí a dekorace pro jedinečnou kuchyň

Zařizujete kuchyň? Sháníte vhodný dárek do nového bytu pro novomanžele nebo dárek pro babičku? Nebo si chcete prostě jen udělat radost a prozářit domov něčím novým? Inspirujte se s námi nejnovějšími trendy v bytovém designu!

Ani ten nejlepší návrh kuchyně od renomovaného designéra nám nezaručí, že se v ní budeme cítit skutečně příjemně a uvolněně. Právě maličkosti denní potřeby jsou klíčovou tečkou, která dotvoří ten pravý domov, ať už se jedná o veselý porcelánový hrníček, plechovou dózu s oblíbeným motivem, kvalitní příbory či retro kuchyňské vychytávky.

Na každém detailu záleží, můžete mít pěknou kuchyň, ale pokud vám záleží na celkovém dojmu, bez stylových kuchyňských doplňků se neobejdete

Čím se letos inspirovat?

Designéři i návrháři jsou okouzleni především 70. lety minulého století a tak se veletrhy v největších světových návrhářských metropolích letos zaskvěly oblými tvary jako z futuristických filmů 70. let, výraznými barvami, mamutími pohodlnými sedačkami a v neposlední řadě lesklými doplňky, které mnohdy nápadně připomínají staré dobré disco-koule.

Oblíbené materiály letošního roku jsou sklo a kov, které jsou často využívány právě k důmyslnému zaoblování. Barva roku, kterou každoročně reflektuje celkovou náladu ve společnosti firma Pantone a vycházejí z ní modní i bytoví návrháři po celém světě, je korálová. Evokuje tvořivost, plodnost, radost ze života a barvu červánků.

Mořský korál, zdroj:Pixabay; Svícen ve stylu 70. let

Pokud právě neplánujete velkou rekonstrukci domova, korálová barva ani disko-koule se vám nehodí, nebo nelíbí, nezoufejte. Dalším letošním hitem jsou totiž květiny! Lepíme si je na zeď jako tapety, pořizujeme si květinové povlečení a máme jich plné vázy. A v kuchyni? Několik květinových kousků či set a kuchyň doslova rozkvete – a my s ní!

Ukázka z letošní kolekce English Garden designérky Katie Alice, která spolu s dalšími talentovanými mladými designéry navrhuje pro značku Kitchen Craft.

Katie Alice, kolekce Vintage Indigo.

Nejen v kolekci Vintage Indigo používá Katie svůj oblíbený motiv Polka tečky. Název vznikl tak, že v Evropě 19. století lidé vášnivě propadli novému tanci, Polce. Až tak, že pojem ,,Polkamania“ se stal jiným výrazem pro vzrušení (podobně, jako později Rock’n’roll). Polka tečky jsou vzrušující a tančí v rytmu Polky. Vyznačují se tím, že jsou jejich pravidelná uskupení na tkanině či porcelánu střídána větším, nepravidelným vzorem. V případě Katie Alice se jedná nejčastěji právě o květiny.

Úklidové potřeby trochu jinak

Nebyl by rok 2019, kdybychom v souvislosti s nejnovějšími trendy v bytovém designu nezmínili pojem ekologická domácnost. Ekologické vychytávky mohou být současně i designovými doplňky, které spolehlivě dotvoří kouzlo vašeho domova. Nahradit plast ekologičtějším řešením je tak rázem daleko spíš radost, než starost.

Kolekce Living Nostalgia: nádoba na kompost a kovový úklidový kbelík.

Kitchen Craft, to je synonymum poctivého řemesla.

Společnost byla založena britským gentlemanem Thomasem Plantem v roce 1850 a nesla jeho jméno až donedávna, kdy byl název uzpůsoben snadnějšímu rozpoznání jejich sortimentu. Dodnes jsou však majitelé přímými příbuznými zakladatele firmy, která se z původního 100% železářského sortimentu postupně rozrostla až do dnešní podoby. S malou nadsázkou mohou majitelé říci, že v každém anglickém domě lze nalézt alespoň jeden jejich výrobek.

Stabilním sortimentem Kitchen Craft je 3500 produktů zahrnujících kuchyňské potřeby, pečící potřeby a veškeré příslušenství do kuchyně, včetně doplňků a dekorací. Prvotřídní kvalita i estetické zpracování je jejich společným jmenovatelem.

Firma si zakládá na své dobré pověsti a plně se řídí mottem, které zní:
Existuje-li nějaká modeprnější a lepší technologie či trend v oboru kuchyňských potřeb, najdete ji na pultech našich obchodů – nebo na tom právě pracujeme!

Zdroj obrázků: www.hodeco.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*