Jak pracuje bytový architekt

Líbí se vám moderní design interiérů? Rádi přestavujete nábytek a hledáte ideální podobu interiéru? Možná jste šikovní a vše zvládnete sami, ale pozor na problémy, které na vás čekají.

Pokud uvažujete o změně interiéru bytu či domu, čeká vás dost úkolů, se kterými si musíte poradit. Vytvořit moderní, vkusný a funkční interiér, který bude respektovat vaše potřeby i vaši peněženku, je opravdu složitý úkol. Jako laici můžete udělat spousty chyb, kterých budete později litovat.

Pokud se do úpravy interiéru pustíte neuváženě sami, může se stát, že vyčerpáte své finanční prostředky a s výsledkem nebudete stále spokojeni. Proto si rozmyslete, zda se do proměny interiéru pustíte sami či zda se obrátíte na bytové architekty, tedy na profesionály v navrhování interiérů.

Jak probíhá navrhování interiéru s bytovým architektem?

Téměř vždy je nutná osobní schůzka, nejlépe ve vybraném interiéru. Bytový architekt se potřebuje osobně seznámit s prostorem určeným pro přestavbu. Osobní schůzka mu dále umožní poznat životní styl klienta, zjistit, co má klient rád, co dělá, jak relaxuje, jaké práci či koníčkům se věnuje nebo jací jsou členové jeho rodiny. To vše dá bytovému architektovi jasnou představu o vás a vašich potřebách na nový interiér. Zásadní také je zakreslení prostoru určeného k přestavbě.

1

Osobní schůzka dále dává prostor pro ukázky práce bytového architekta, povídání si o bytovém designu, o vašich představách ohledně bydlení a o vašich finančních možnostech či rozpočtu. Na základě takto získaných informací již není problém připravit konkrétní návrh na provedení změny interiéru a cenový rozpočet.

Po návštěvě bytového architekta už budete mít jasnější představu o možnostech úprav interiéru. Bytový architekt vám dále vypracuje vizualizaci interiéru, které může mít podobu různých náčrtků nebo 3D vizualizace. Díky tomu si budete moci vše v klidu rozmyslet a případně si nechat zapracovat úpravy.

 2

Foto: Finální podoba garsonky po přestavbě

Pokud budete s návrhem interiéru spokojeni, můžete sepsat smlouvu o dílo. Tak budete mít jistotu, že za svoje peníze dostanete služby, které žádáte. Konečně může začít práce na budování vašeho vysněného bydlení..!

Autor: Michal Vaníček

Foto: Kouba-interier.cz

1 Komentář

  1. Já se s ženou ze začátku trochu bál, protože jsem měl za to, že architektovi budu platit velký prachy za pár náčrtků. Ve finále ale musím uznat, že se nám to hodně vyplatilo a za fajn peníze bydlíme teď v bytě, který nám sousedi mohou závidět. Když vidím, v čem bydlí moji známí, kteří si to dělali sami, jsem rád, že jsem to nechal na někom zkušenějším.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*