Jak často na čištění koberců?

Co dělá domov příjemným? Designový nábytek s nápadem, lidé v něm nebo to, že je v něm čisto? Můžete mít sebevíc vyšperkovaný byt, ale pokud v něm neudržujete čistotu, nejnovějšími bytovými doplňky žádnou návštěvu neošálíte.

Pokud jste se při zařizování bydlení rozhodli pro pořízení koberců, neměli byste zapomínat na jejich pravidelné čištění a také na čištění čalouněného nábytku. Nejen, že čistý koberec rázem prokoukne a tím i rozjasní celou místnost, především ho zbavíte všeho prachu a alergenů, které se v jeho útrobách skrývají. Ignorovat čištění koberců je hazard se zdravím. Že je koberec znečištěný na první pohled nepoznáte, přitom je ve vašem domově společně s matracemi a peřinami nejideálnějším místem pro hromadění prachu a množení roztočů.

Pořízení koberců, jsou pro každého?

Alergici by si měli pořízení koberců rozmyslet. Domácí roztoči vyměšující látky a trus jsou schopni u některých alergiků vyvolat silnou alergickou reakci. Při rozhodování jak zařídit svůj domov, zda dát přednost kobercům nebo plovoucí podlaze se názory liší. V panelovém bytě koberce prokážou dobrou službu také tím, že tlumí chůzi a dopady na podlahu. Sousedi pod vámi koberec určitě ocení více než plovoucí podlahu.

Jak často na čištění koberců?

Léto je ideálním obdobím k důkladnějšímu čištění koberců, malování a většímu úklidu. Čistění koberců si můžete zajistit sami, ale na hloubkové čištění si pozvěte profesionály.

K důslednému odstranění všechny špíny a roztočů je potřeba si alespoň jednou za rok koberec nechat vyčistit od profesionální firmy, která na rozdíl od vás vlastní profesionální čistící stroj s čerpadlem, kompresorem a speciálními přípravky. Ceny vyčištění se pohybují okolo 20 Kč/m2.

Koberce krásně zútulní váš domov a můžete si s jejich vzorem, barvou krásně pohrát a vdechnout interiéru novou tvář. Nezapomínejte ale koberce čistit, ať si kvůli krásného kousku interiéru nepřivodíte zdravotní problémy.

Foto: shutterstock.com

 

Lucie Hudcovičová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*