Inspirujte se rekostrukcí koupelen

Připravili jsme pro vás ukázkou dvou povedených rekonstrukcí koupelen. Jednu velmi tradiční a jednu kreativní. Kterou se inspirujete vy? Obě zmíněné koupelny se nacházejí v rodinných domcích.

Jak zrekonstruovat malou koupelnu?

Jedná se o velmi malou koupelnu. V takovém případě je vždy lepší zvolit sprchový kout před vanou. Moderní sprchové kouty dávno nepřipomínají ty malinké stísněné, které znáte ze starých paneláků nebo třeba vysokoškolských kolejí.

kb050_001

Sprchový kout sice zabírá značnou místa v koupelně, ale nabízí dostatek prostoru a pohodlí. Klasické obklady lze ozvláštnit třeba moderní termostatickou baterií. Věřte, že je mnohem praktičtější než klasické kohoutky. Už jen proto, že když kohoutek pořádně neutáhnete, prokapává.

Praktická termostatická baterie

Praktická termostatická baterie

Do malé koupelny rozhodně zvolte baterii s hlavovým talířem. Je to mnohem příjemnější než neustále muset hlavici sprchy držet v ruce, nemyslíte? Při rekonstrukci myslete prakticky. Sprchová kout vybavte poličkou nebo zděnou nikou pro odkládání kosmetiky. Obzvláště nikdy ve zdi jsou v posledních letech velmi módní.

Detail niky na kosmetiku

Detail niky na kosmetiku

Pro malé prostory zvolte spíše světlé obklady – prostor opticky lehce zvětšují. Pokud chcete docílit stejně zajímavé koupelny, jako je tato, zvolte kontrastní barvy. Zvolte jeden kontrastní prvek a zbylé obklady a nábytek slaďte.

V našem případě je konstantním prvkem červená mozaika. Všimněte si, že dubový nábytek ladí barevně s e světlými kostičkami mozaiky. Nemusíte nutně volit červenou. Podobný třeba mohou mít i bordura z výrazných dlaždic.

koupelna bordura

Zajímavá kontrastní bordura

Pánská podkrovní koupelna

Takhle koupelna patří muži, a tomu odpovídá i volba barev. Ve velké koupelně si můžete dovolit sáhnout i po tmavých obkladech, když je zkombinujte i s nějakými světlými prvky, vůbec uberou prostoru vzdušnost.

kb050_017

kb050_013

Pokud máte dost velkou koupelnu,  nemusíte váhat mezi vanou a sprchovým koutem – prostě si pořiďte obojí 😉

kb050_015

Jakmile to prostor umožní, umístěte do koupelny velké zrcadlo a několik umyvadel. Výrazně to zrychlí proces, když si ráno celá rodina chce vyčistit zuby a vaše žena udělat make-up.

Konstantní prvky v tomto případě tvoří tmavé obložení vany a světlé obložení stěn a světlý nábytek. Máte-li možnost, vyberte si do interiéru nějaký jeden prvek, který okamžitě upoutá pozornost. V tomto případě plní funkci „novinové“ dlaždice ve sprchovém koutu.

kb050_022

U malých i velkých koupelen volte raději uzavřené skříňky před policemi. Už jen proto, že vaše koupelna bude vždy vypadat uklizeně.

kb050_019

Typ na závěr:

Volte umyvadla s dostatkem odkládací plochy a taková, pod která můžete dát skříňku. Úložný prostor se vždy hodí.

kb050_030

Zdroj fotek: Kouba interiér, RAKO

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*