Inspirace pro rekonstrukci

Staré byty mají možná své kouzlo a atmosféru, ale jinak už neodpovídají moderním nárokům. Potřebuje váš byt rekonstrukci? Inspirujte se kompletní rekonstrukcí na klíč bytu na Vinohradech.

Začínáme s rekonstrukcí

Nejprve si zdokumentujte stav bytu. Ujasněte si, jaké změny chcete provést a jaké změny váš byt potřebuje. Budete měnit pouze vybavení nebo i dispoziční řešení bytu? Před rekonstrukcí si také nechte zkontrolovat rozvody. Vyměnit je v průběhu rekonstrukce je výrazně levnější.

Udělejte si jasné představy, jak chcete, aby váš nový domov vypadal. Pokud si nejste jistí, nechte si poradit od zkušeného bytového architekta. Díky moderním technologiím vám nejen fundovaně poradí, ale také připraví  3D model nové podoby bytu. V našem případě byl největším problémem malá koupelna, kterou bylo nutno rozšířit, a nedostatek úložných prostor.

Původní dispoziční řešení

Původní dispoziční řešení

Návrh dispoziční řešení po rekonstrukci

Návrh dispoziční řešení po rekonstrukci

Kuchyň, kde se dobře vaří

Kde se dobře vaří, tam se dobře daří. Kuchyň prošla pravděpodobně nejrazantnější proměnou. Přesunula se v rámci bytu a dočkala se zcela nové podoby.  Nová kuchyň dostala tvar písmene L. Toto uspořádání dodalo kuchyni vzdušnost a elegantně propojilo část kuchyně, kde se vaří, s částí určenou pro stolování.

kuchyn nova_kuchyn

Velkou výhodou nové kuchyně je velké množství polic a dalších úložných prostor. Náš architekt zvolil do interiéru kombinaci módní červené a minimalistické bílé. Nebojte se zkombinovat barvy, které k sobě zdánlivě vůbec neladí. Jak vidíte na tomto příkladu i rozdílné barvy spolu mohou perfektně ladit a tvořit stylový i praktický prostor.

Koupelna

Původní koupelna zdaleka nesplňovala moderní nároky na pohodlí. Mimo to, byla také malá a majitelé si ji přáli rozšířit. Nevzhledné bílé obklady, vyměnil bytový architekt za červeno-bílou kombinaci. V celém bytě se tak drží jednotný styl.

 Koupelna po rekonstrukci

Velkou změnou v koupelně je především prostorný sprchový kout. Výrazným prvkem je bezpochyby topný žebřík na červeně osazené části koupelny.

Rekonstrukci bytu navrhoval architekt na klíč a trvala pouhých 8 týdnů. Pokud budete měnit i rozvody, počítejte, že se přestavba protáhne na delší období.

Zdroj foto:
Kouba Interiér

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*