Home staging

Home staging – příprava interiéru k prodeji a pronájmu

 

Home staging znamená odbornou přípravu interiéru domu, bytu či kanceláře k úspěšnému prodeji nebo pronájmu. Jedná se o poměrně nový obor, který však přímo nesouvisí s interiérovým designem. Co si tedy pod pojmem home staging konkrétně představit?

 

Pokud máte zkušenost s prodejem či pronájmem nemovitosti, tak jistě víte, že díky složitosti dnešní doby významně klesá zájem potenciálních zájemců. Nabídka začíná převyšovat poptávku a uspět na realitním trhu je velmi těžké a to zejména pokud vlastníte ne úplně atraktivní nemovitost. Asi nikdo nechce významně snižovat cenu oproti průměru nabídek. Home staging v současné době nabývá na důležitosti, protože dokáže připravit nemovitost pro budoucí zájemce.

homestaging1

Upravený interiér láká budoucí zájemce…

 

Proč home staging?

Pokud nabízíte soukromé či komerční prostory k prodeji nebo pronájmu, musíte zájemce něčím zaujmout. Rozhodně nestačí vystěhovat nábytek a sundat obrazy. Také se nedoporučuje vodit zájemce do prostor, kde jsou stále vaše osobní věci. Všechny tyto případy totiž zájemce spolehlivě odradí.

Je také známo, že zcela prázdné prostory si hledají zájemce hůře, než ty zabydlené. Kde je tedy ta správná míra pro optimální nabídku? Najít ji, to je úkol profesionála. Jeho pomoc nemusí spočívat jen v úpravě interiéru, ale může vám zajistit také vyklizení a uskladnění nábytku nebo odvoz osobních věcí. Další službou může být zapůjčení dekorační a zařizovacích předmětů po dobu nabídky nemovitosti.

homestaging2

Čistý a funkční interiér působí atraktivně…

 

Home staging se nemusí zabývat jen přípravou interiéru, ale také správnou formou prezentace na realitním trhu. Základním předpokladem úspěchu jsou kvalitní fotografie a správná kompozice záběru, s čímž mají mnozí lidé problémy. Ne každý, kdo vlastní fotoaparát, má předpoklady stát se fotografem…

 

Jak využít potenciál home stagingu?

Odborník na home staging vám po prvotní prohlídce prostor navrhne cenově optimální řešení:

•             zajistí úklid nabízeného prostoru

•             vyřeší drobné opravy poškozených omítek

•             doporučí vhodné barvy na novou výmalbu

•             přestaví nábytek v interiéru

•             prostor doplní vhodnými dekoracemi

 

Prostě vyladí váš interiér tak, aby byl pro zájemce co nejvíce atraktivní! Čistý a funkční prostor doplněný vhodnými dekoracemi je tou nejlepší nabídkou.

 

Jistě teď přemýšlíte, kolik stojí home staging. Než si podobné informace vyhledáte, uvědomte si, že vaše náklady na služby home stagera budou řádově v tisících, ale váš zisk při prodeji či pronájmu za vyšší cenu může být v desetitisících! Také rychlost prodeje je jistě nezanedbatelná. A to už se vyplatí, nemyslíte?

 

Autor: Michal Vaníček

Foto: Shutterstock.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*