Developerské projekty v okolí Prahy

V posledních 10 letech zažívá okolí Prahy stavební „boom“. Dle předběžných dat Českého statistického úřadu o sčítání lidu v roce 2011 je znát zvýšená výstavba nových bytů a domů oproti údajům z roku 2001. V okolí Prahy lze hovořit o téměř 100% navýšení podílu novostaveb!

bydleni-Libeznice

Proč je bydlení v okolí Prahy tak atraktivní? Kombinuje totiž výhody blízkého velkoměsta a klidu venkova. Mnozí namítnou, že pravidelné dojíždění do Prahy za prací je časově náročné, ale stále se vyplatí. Zásadní rozdíl je totiž v tom, mít nebo nemít práci. To je věc v dnešní době více než aktuální! Do okolí Prahy se stěhují nejen rodilí Pražané, kterým vadí ruch velkoměsta, ale také lidé z celé republiky, kteří se stěhují za prací a touží po vlastním bydlení.

V blízkém okolí Prahy proto vzniká množství developerských projektů. Některé kvalitní, některé méně, ale tak už to bývá. Je proto na každém, aby uvážlivě vybíral nejen dle dopravní dostupnosti, ale tak dle kvality nového bydlení. Na příkladu typických lokalit si můžeme ukázat, jaká je současná nabídka na trhu a zda je dostatečně zajímavá a atraktivní.

Mezi lidmi je stále vyhledávaná lokalita pro bydlení – Líbeznice. Již za cenu 3.440.000 Kč si zde můžete pořídit řadový rodinný dům 4+kk o podlahové ploše 100 m2 s pozemkem pro odpočinek o ploše 174 m2. Líbeznice se nachází 13 km vzdušnou čarou severně od centra Prahy. Jedná se o zhruba dvoutisícovou obec s vlastním zázemím ve formě mateřské a základní školy či knihovny. Zajištěny jsou zde také sportovní a kulturní aktivity nebo zdravotní středisko. Dopravní spojení zajišťují autobusy PID.

vystavba-domu-Zlonin-1

Další zajímavou lokalitou je bydlení v obci Zlonín. Zde probíhá výstavba samostatných rodinných domů, řadových domů či dvojdomů. Menší obec Zlonín nabízí klidné bydlení v malé vzdálenosti (2 km) od větších Líbeznic. Obec má kompletní infrastrukturou a přitom umožňuje denní dojíždění autem, vlakem i příměstskou MHD do nedaleké Prahy, kde se nabízí řada pracovních příležitostí. Vlastní bydlení si zde můžete pořídit již od 3.450.000 Kč. Jedná se o řadový rodinný dům 4+kk o ploše 121 m2 s pozemkem 199 m2.

vystavba-developera-Nikmar-Invest

Poslední ukázková lokalita nabízí nízkoenergetické řadové rodinné domy Mírovice u Prahy. Menší obec Mírovice nabízí opravdu klidné bydlení v těsném sousedství Prahy 9 – Čakovic s kompletní infrastrukturou. Denní dojíždění do Prahy autem nebo příměstskou MHD také nepředstavuje problém. Cenově nejdostupnější je řadový dům o podlahové ploše 105 m2 s pozemkem 162 m2 za cenu 3.290.000 Kč.

Jak sami vidíte, za cenu menšího bytu v Praze můžete mít mnohem větší bydlení i s malým pozemkem, který lze využít třeba pro víkendové grilování, opalování či pro umístění bazénu. Dopravní dostupnost v blízkém okolí Prahy je bezproblémová. Díky klidnému bydlení si po práci odpočinete a zapomenete na smog a ruch velkoměsta.

RD-mirovice

A co vy? Přemýšlíte nad bydlením v okolí Prahy? Nebo takovou možnost jednoznačně zavrhujete?

 

Foto: Bydleni-libeznice.cz

Autor: Michal Vaníček

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*