I váš rodinný dům či vila může vypadat jako nová

čištění fasády

Určitě jste si všimli, že fasáda vašeho domu po pár letech chátrá díky povětrnosti, vlhkosti, usedáním prachu a různých mikroorganismů. Řasy a plísně jsou častým problémem fasád. O dům je třeba pečovat a jednou za čas důkladně očistit fasádu kvalitními výrobky tomu určenými.

Proč umýt fasádu domu?

Spousta lidí se rozhodne pro čištění fasády domu neboli sanaci fasády hlavně pro okouzlující nový vzhled a prodloužení životnosti. Ovšem hlavním důvodem, proč se fasády domu čistí, je především vaše zdraví. Řasy a houby jsou běžné často se vyskytující mikroorganismy v přírodě, které si v průběhu času našly cestu na různé povrchy jako třeba fasády domů. Je třeba se jich zbavit, jinak v budoucnu mohou nastat u obyvetel domu zdravotní problémy, např. alergie.

čištění fasády domu

Analýza

Pro úspěšné vyčištění fasády a dlouhodobý účinek je nutné důkladně prozkoumat plochu a najít postižená místa. Také je třeba zjistit, zda nejsou na fasádě jiné problémy, které vyžadují další opravy. Tím se rozumí trhliny, odlupování vrstev, apod.

Očištění

Řasy a plísně je potřeba odstranit tlakovou vodou. Tlak vody by měl být max. 60 bar a teplota 60 °C.  Je nutné používat ochranné pomůcky a respektovat místní předpisy o odpadových vodách, včetně včasného odvozu a likvidace smytého odpadu z fasády, jinak by mohly bakterie kontaminovat vodu a půdu. Po důkladném omytí je nutné nechat fasádu řádně oschnout.

Desinfekce

Zbytky plísní a řas, které jsou často usazené v povrchu, se odstraní chemickým přípravkem. Neředěný výrobek se jedním nátěrem (při vysokém napadení dvěma nátěry) nanese na fasádu. Většina přípravků se neoplachuje a je třeba nechat je řádně vyschnout.

Nátěr

Následuje fasádní nátěrový systém. V první řadě je třeba udělat základní nátěr. Dále první nátěr fasádní barvou a práce se ukončují závěrečným nátěrem fasádní barvou.

postup sanace fasády

Svépomocí nebo s odbornou firmou?

Čištění fasády je celkem složitý proces, na který se málokdo cítí. Je třeba důkladné a pečlivé práce, aby dorazily očekáváné výsledky. To je jeden z důvodů, proč se lidé většinou svěří do rukou odborníků. Jestli patříte mezi ty, kteří raději nechají takto odbornou práci profesionálům, můžete se obrátit na českou společnost HOLBORN GROUP s.r.o. s mnohaletými zkušenostmi.

Zdroj, foto:

www.holborn.cz

www.caparol.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*