Černo bílá kombinace do interiéru, aneb designérské šachy

Zvykli jsme si na hrát si v interiéru s barvami. Dnes je běžné mít fialové zdi, modrý nábytek nebo žlutou kuchyňskou linku. Představte si interiér jako ze starého filmu, kde vede černá a bílá, mají své kouzlo.

Hra kontrastů

Než zvolíte černou nebo bílou jako dominantní barvu interiéru, projděte si naše obrázky. Pouze černá bude působit velmi tmavě a je potřeba domyslet osvětlení místnosti – ideálně zajistit dostatečný přísun přirozeného světla. Také může na mnoho lidí působit stísněně a poněkud depresivně.

Naopak čistě bílý interiér bude působit v praktickém životě studeně. Přeci jen vy byte chcete žít a nejen fotit do časopisů. Ideální je tak kombinovat.

V případě obou barev pracujte s kontrastem. Využít můžete jinak barevný nábytek, dekorace, podkladu či borduru na stěnách.

Bílá se hodí i jako dominanta obýváku – pokud tedy nemáte děti 😉

Bílou kombinujte s teplými odstíny dřeva

Bílou potřebujete něčím oživit, aby váš byt nepřipomínal jen ledové království. Inspirujte se severským minimalismem a kombinujte bílou s dřevěným dekorem a nábytkem z masivu.

Bílá kuchyně je moderní a velmi světlá

Černobílá kombinace je kuchyně naprosto ideální

Černá opticky zmenšuje

To proto, že pohlcuje světlo. U menších místností tak černá barva bude budit stísněný dojem. Velmi často to platí pro menší koupelny či kuchyně. Černé obklady přitom mohou dodat koupelně eleganci.

Pohrajte si s barvami, aby interiér nebyl nudný

Existují triky, jak opticky malý prostor zase zvětšit. Tím nejznámějším jsou zrcadla. Důležité je zvolit správnou kombinaci odstínů. Černá by neměla být jediná barva. Ideální je zvolit ji jako dominantní kontrastní prvek ke světlým prvkům. Nejlépe vám poradí interiérový designér, který má možnost celou místnosti i modelovat.

Černá v kombinaci se šedou

Lesklou černou volte vždy velmi obezřetně, mohou snadno působit lacině. S matnou naopak nesáhnete vedle prakticky nikdy. Lesklé obklady například odrážejí světlo a mohou opticky rozšiřovat prostor, naopak matné vyvolávají spíše dojem intimnosti.

Jak se vám interiéry líbí? Dávají podle vás šach mat vkusu nebo naopak jsou tím pravým?

 

Zdroj fotek: Kouba Interier

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*