Bydlení o dovolené

Chcete si užít dovolenou v klidu, bez hlučných hotelových hostů? Pronajměte si vlastní vilku u moře. V posledních letech se v České republice objevil trend pronajímat si na dovolenou nový domov u moře. Ale nemluvíme o hotelu, Češi si stále častěji pronajímají domy a vily. Uvažujete o takové dovolené?

Kde si lze pronajmout letní dům?

Dům na léto

Typický dům v Řecku

 

Domy je možné si pronajmout prakticky všude u moře. Mezi Čechy se tradičně největší oblibě těší Chorvatsko a Itálie. Na pronájmy celých domů si postupně zvykají i další turistické destinace. Pokud se tedy chystáte do Thajska, můžete se také poohlédnout po vlastním. Velkou výhodou je také to, že si „svůj“ dům můžete pronajmout každé léto znovu a znovu a vytvořit si tak vlastní letní rezidenci.

Myslíte si, že pronájem celého domu je drahý? Vůbec ne, nejlevnější domy lze pronajmout od 70 EUR na den. Cena se samozřejmě liší podle lokality, vzdálenosti pláže atd. Pokud chcete vilu s vlastním bazénem a saunou, budete si muset trochu připlatit. Apartmány lze pořídit ještě levněji vystačíte si s částkou 10 EUR na den. Cena si vždy platí za celý objekt. Můžete tedy vyrazit i s přáteli a pronájem rozdělit mezi sebe.

S cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

shutterstock_100276919

V Thajsku si lze pronajmout i takovýto romantický domeček.

Celá řada cestovních kanceláří vám pronájem zprostředkuje. Výhodou pro vás je, že se ani před odjezdem nemusíte o nic starat. Nevýhodou naopak je, že vyšší cena dovolené.
Nikdy ale nejezděte na blind s tím, že si něco seženete přímo na místě. V turistické sezóně nemáte šanci uspět. Bydlení si vždy naplánujte dopředu – budete tak mít čas se s majitelem v klidu domluvit a projednat vše potřebné.

Pokud jakémukoli detailu nerozumíte, vyptávejte se. Nebo si nechte poradit. Vyhnete se tak nedorozuměním. Pokud budete projednávat cokoli na mstě, připravte se dopředu. Vyzkoušet můžete třeba individuální kurzy angličtiny, lektor vám vysvětlí nejčastější fráze a pojmy.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*