Bezdrátové IP cloud kamery – ohlídají váš majetek

IP cloud kamera

IP kamery jsou digitální kamery připojené k počítačové síti nebo internetu. Slouží jako efektivní monitorovací a dohledová řešení. Díky obecnému snížení cen technologií se IP kamery přesunuly z firemního prostředí na využití v domácnosti, třeba k ochraně majetku.

Primárním účelem IP kamery je sledování určité oblasti, třeba rodinného domu. Prostřednictvím internetu se můžete odkudkoliv podívat, co se děje u vás doma. K tomu postačí třeba notebook, chytrý telefon nebo tablet. Technologie IP kamer pokročila a tak není problém ani snímání černobílého obrazu v noci díky použití infračervených diod a citlivého snímače. Některé IP kamery zvládnou i v noci snímat barevný obraz díky pokročilému softwarovému zpracování obrazu. Výhody nemusíme zvlášť rozebírat, jako příklad poslouží, že barva oblečení nebo vozidla potenciálního zloděje je pro policii důležitým důkazem. Dalším pomocníkem je funkce detekce pohybu. Zjištěný pohyb může spustit nahrávání kamery nebo odeslání upozorňujícího emailu s fotografií nebo krátkým videem v příloze.

IP kamera

Příklad z praxe – bezdrátové kamery Cloud od společnosti URMET

Společnost URMET s.r.o. dodává moderní IP kamery pro domácnosti, kanceláře a malé firmy. Tyto IP kamery jsou provozované na cloudové službě, používají rozhraní „UCloud“, díky kterému lze přistupovat k vlastním IP kamerám přes internet z webového prohlížeče nebo z chytrých mobilních telefonů pomocí aplikace pro Android a iOS. To vše bez složité konfigurace, k čemuž se efektivně využil potenciál cloudu.

Založení uživatelského účtu v rozhraní „UCloud“ se podobá založení emailového účtu. Podobnost s emailem není jen v jednoduchém založení účtu, který umožňuje sledování živého přenosu z jednotlivých IP kamer sdružených pod jedním uživatelským účtem. Přes „UCloud“ je možné také kontrolovat nahrávání nebo měnit nastavení.

zabezpečení domu a domácnosti

IP CUBE kamera

Uživatelsky přívětivá instalace a snadný vzdálený přístup přes internet patří mezi hlavní přednosti této bezdrátové HD kamery určené pro rozhraní UCloud (http://www.cloud.urmet.com). IP CUBE kamera s HD rozlišením a bezdrátovou konektivitou je vybavena 3,6mm CMOS objektivem s rozlišením 1,3 Mpix. Kamera pracuje s kodeky H.264 a MJPEG, obraz přenáší i na zařízení se systémem iOS nebo Android. Také je vybavena infračervenými diodami, které v případě špatných světelných podmínek osvítí scénu až do 24 metrů. Dále má kamera infračervené čidlo pro detekci pohybu.

Kamera nabízí rozhraní Ethernet (10/100 Mbps) a wi-fi 802.11n. Pokud tato rozhraní selžou, lze ukládat záznam na kartu MicroSD s kapacitou až 32 GB. Všechny kamery UCloud jsou vybaveny univerzálním komunikačním protokolem ONVIF.

IP kamery URMET

Co dělat v případě napadení objektu

Díky těmto moderním technologiím není problém ochránit váš dům. Pocit klidu a bezpečí zato jistě stojí. A co dělat v případě skutečného poplachu, kdy vás kamera upozorní na pohyb cizího člověka na vašem pozemku u domu? Telefonicky kontaktujte místní státní nebo městskou policii a oznamte podezření na pokus vloupání do objektu. Na místo bude vyslána hlídka, která oznámení prověří a pachatele případně zadrží. Věřte, je to i v jejich zájmu, protože za zadržení zloděje jsou hodnoceni.

Zdroj:

Časopis Elkov 01/2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*